محل تبلیغات شما

سلام به دوستان خوبموقتتون بخیر و خوشی

یه مطلب جالب براتوندارم:

سر کلاسای درسم خیلیپیش میاد که بچه‌ها خصوصاً دخترا و خصوصاً ورودیهای جدید که هنوزاطلاعات کافی درباره‌ی حقوق ایران و فقه اسلام ندارن، ازم می‌پرسن:

"چرا در اسلام وحقوق ایران این‌قدر به زن ظلم شده؟؟؟"

این روزام توی وایبر وواتسآپ و تانگو و لاین و. سئوالا و اعتراضایی، توی این زمینه، رد و بدل میشه کهاین پیام یه نمونشه:

حق حضانت برایتو ، درد زایمان برای من!
نام‌خانوادگی برای تو ، زحمت خانواده برای من !
چهار عقد، برای تو ، حسرت عشق برای من !
هزار صیغه برای تو ، حکم سنگسار برای من !
هوس برای تو ! عفاف برای من !
هــــــــــــــزار ســـــــال گذشت این مرض درمان نشــــــــــــــد !!
همه چیز برای تو ؛ و هیچ برای من
براستی زن بودن کار مشکلی است :
مجبوری مانند یک کدبانو رفتار کنی ، همانند یک مرد کار کنی ، شبیه یک دختر جوان بهنظر برسی و مثل یک خانم مسن فکر کنی .

این‌گونه پیام‌ها همه‌یعاشقایحقیقت رو آزرده خاطر می‌کنه،

من دکترای حقوق هستم و بهاحکام اسلامی هم تا اون اندازه که به رشته‌ی ما مرتبطه، اشراف دارم لذا با اطمینانبهتون می‌گم که حقیقت غیر از اون چیزی که خیلیا بهش فکر می‌کنن و تبلیغش می کنن.

لذا تصمیم گرفتم مقاله‌ایبنویسم و با مدرک و دلیل، ثابت کنم که اتفاقاً برعکسه؛ یعنی به قول ما حقوقیا، درحقوق ایران و اسلام، کفه ترازوی امتیازات و حقوق، به نفع ن می‌چربه! و اینمردان جامعه هستن که در موضع ضعیف‌تر قرار دارن. می‌دونم تعجب کردید!!! .

و نمی‌دونم چرا تا الانکسی "از این زاویه" به قوانین و مقررات نگاه نکرده و مقاله‌ای ننوشته واز دیدگاه خدای عالم و پیامبر و معصومینش و قانون‌گذار ایرانی، در مورد جایگاهبسیار والای زن و حقوق و امتیازات منحصر به فردش که متقابلاً به مرد تعلقنگرفته، پرده برنداشته و دل ن جامعه رو گرم نکرده و اونا رو درمقابل طرفداری ویژه‌ای که ازشون صورت گرفته، به هدف و تکلیف بزرگشون درجهان خلقت، آگاه نکرده و مردان رو آن‌چنان‌که باید، به کرنش در برابر شأن قدسین در جامعه‌ی اسلامی وادار نکرده

که چنان‌چه این‌گونه بود،پیامی مثل اونی که براتون نوشتم بین ن جامعه‌ی ما، رد و بدل نمی‌شد و دل‌سردیاز مقررات اسلامی ـ که اساساً، طرفدار واقعی حقوق‌ ن ، خود اونه ـ اتفاق نمی‌افتادو پیروی کورکورانه از الگوهای غربی برای ن (فیمینیسم) و حقوق بشر دست‌نوشته‌یاونا (در قالب کنوانسیون رفع تبعیض علیه ن) تیشه به ریشه‌ی همه‌ی هست و نیستن جهان نمی‌زد.

بدون کوچک‌ترین اغراقیباید بگم که در زمینه‌ی تئوری و نظری حقوق ن، ما برترین هستیم و حقوقی بالاتراز امتیازات و آوانس‌هایی که اسلام برای زن قائل شده، در عالم، وجود نداره؛هرچند در صحنه‌ی عمل و اجرا، نقایص غیرقابل‌انکاری وجود داره و اینجا جای ابیات زیبای ابوسعید ابوالخیر که می‌فرماید:

جمعیت كفر، از پریشانی ماست /آبادی بت‌خانه، ز ویرانی ماست

اسلام، به ذات خود ندارد عیبی / هرعیب كه هست، از مسلمانی ماست

من لینک اصل مقاله‌ام رو گذاشتم،،اونایی که وقتشون کمه فقط فصل چهارمش رو بخونن ؛

اونجا، حداقل "20 حدیث" اومده که نشونمیده "اسلام" جنس زن رو بر جنس مرد ترجیح داده و از زن جانبداری خاص کردهو نزدیک به " 10 امتیاز" در فقه و حقوق ایران برای زن در نظر گرفته شدهکه مردان در اسلام از آنها بیبهره اند.

مطالب جالب دیگه‌ای هم از امتیازات خاص زن دراسلام و ایران پیدا کردم که ان‌شاءالله سر فرصت
بهش اضافه می‌کنم.

http://lovetruth.blogfa.com/post/16  

کار خوبه خدا درست کنه

هشداردهنده ترین جمله

تهمتی ناجوانمردانه به خدای شرم وحیاء

ن ,حقوق ,زن ,اسلام ,، ,رو ,برای من ,برای تو ,حقوق ایران ,تو ، ,و حقوق

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مسجد و حسینیه الغدیر سرویس کاهش پینگ James's blog آتش بگیر....! ایران لامپ ciahighamo micmauweitran تامین وثیقه جهت دادگاه . تامین سند ضمانت جهت دادگاه imocenor Courtney's receptions